16.3 C
Brno
Čtvrtek, 28 března, 2024
- Reklama -časopis
DomůReportážePijete pivo? Dobrá zpráva pro ženy, horší pro muže

Pijete pivo? Dobrá zpráva pro ženy, horší pro muže

Zatímco jedno pohlaví se těší, to druhé zůstává překvapeno. Podle výzkumů obsahuje pivo látky, které jsou prospěšné pro ženy. Jinak však tyto živiny působí na mužské tělo. Nová studie varuje, že zlatý mok může souviset s růstem prsou u mužů. A nejde přitom o nárůst svalů na hrudi.

Pivo jde na dračku zejména v letním období, kdy se dostává do pitného režimu nejednoho labužníka. Přestože se jedná o nápoj s obsahem alkoholu, pro jeho hořkou chuť jej mají v oblibě obě pohlaví. O pivu se šíří různé drby, ale také pravdivé informace. Zatímco jedna skupina lidí omlouvá jeho nadměrné pití obsahem vitamínů skupiny B, další si chválí jeho pozitivní účinky na močové ústrojí. Ať už je důvod konzumace zlatého moku jakýkoli, vědci přece jen upozorňují na zvláštní paradox. Pivo prý podle nich nadělá více problémů mužům než ženám.

Problém je v rostlině?
Odborníci se v tomto případě nevěnovali účinkům alkoholu, ale jiné, rostlinné složce piva. Zaměřili se na chmel, který tvoří podstatnou součást osvěžujícího nápoje. Tvrzení na jeho adresu nejsou příliš lichotivé. Výzkumníci se nechali slyšet, že chlapi mohou mít z piva takzvaná ženská prsa. Chmel obyčejný totiž obsahuje vysoké množství fytoestrogenů. Jedná se o napodobeniny ženských pohlavních hormonů. Opakem těchto látek jsou mužské pohlavní hormony, například testosteron.

Group of happy friends drinking and toasting beer at brewery bar restaurant – Friendship concept with young people having fun together at cool vintage pub – Focus on middle pint glass – High iso image

Opatrně u mužů
Některé studie varují, že časté užívání chmele může mít estrogenní účinek na mužské tělo. Pro organizmus chlapů jsou typické fyzické a psychické rysy jako například ochlupení, množství svalové hmoty, agresivita. Při nedostatku tělu vlastních pohlavních hormonů dochází k úbytku síly, vitality a zvyknou se objevovat deprese. Napodobeniny estrogenu tak mohou mít na mužské tělo několik negativních účinků v podobě nedostatku energie, plačtivosti, podrážděnosti. Nově si prý třeba dávat pozor i na zduření prsní tkáně, která vytváří u mužů dojem dámského poprsí (gynekomastie) a odstranit se nedá dietou ani cvičením, ale jen operací.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek