11.2 C
Brno
Úterý, 16 dubna, 2024
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyPři výběru nového bydlení je již třeba se rozhodovat více rozumem než...

Při výběru nového bydlení je již třeba se rozhodovat více rozumem než srdcem

Extrémní ceny nemovitostí začínají zájemcům o bydlení dělat hluboké vrásky. Přichází čas, kdy musí dělat zásadní kompromisy mezi lokalitou a cenou, zda vyhraje srdce nebo rozum. Cenové rozdíly mezi městy jsou opravdu velké, což uvidíte iv následujícím vydání nedělního magazínu Nové bydlení na JOJce.

Barborka žije v Bratislavě a rozhodla se vrátit do rodného města, do Galanty.
Ráda by žila v Bratislavě, ale ví, že by si to vůbec nemohla dovolit. Před oslovením Vlada Voštináře si už dělala průzkum cen a ten rozdíl je i dvě stě tisíc eur. Vrátí se domů a bude za prací dojíždět. Věří, že si najde pro sebe nový byt, nejlépe třípokojový, aby se mohla hned nastěhovat. Rozpočet má 130 tisíc eur.

Richtařské pole je lokalita, kde se stavební ruch teprve rozjíždí. Láká více přednostmi. Hlavní je novostavba v rodinném domě, kterou si Barborka může dokončit dle vlastních představ. Byt si může koupit ve více stádiích – holobyt, standard, vzorový byt a na tom závisí i cena. Minusem je chybějící občanská vybavenost, jelikož se jedná o nově vznikající čtvrť a potřeba dokončení si interiéru.

Revoluční čtvrť nabízí bydlení na zaběhnutém sídlišti s vkusně rekonstruovanými panelovými domy. Plusem je velký byt s klimatizací, balkonem, po kompletní rekonstrukci, ve kterém lze ihned bydlet.

Největším plusem třetí nabídky je úplné centrum – Mírové náměstí a také možnost pořídit si parkovací místo v podzemní garáži. Na první pohled nadchne velikánská terasa, na kterou se však dívají nájemníci všech bytů v patře, a tak se z výhody stává nevýhoda. Byt je atypický o menší rozloze, kterou si však vzal do parády architekt Balázs Füzék a navrhl účelné moderní bydlení.

Bonus na závěr je rodinný dům mimo Galantu, v obci Kajal. Je to sice o pár kilometrů dál, ale za cenu bytu v Galantě může mít větší rodinný dům s vlastním pozemkem. Nabídky se Barborce líbily a našla pro sbea dvě vhodné nabídky. Podle doporučení Vlada Voštináře není třeba zaváhat a je třeba to řešit hned za horká, protože dobré byty se hned prodají.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek