11.2 C
Brno
Úterý, 16 dubna, 2024
- Reklama -časopis
DomůFinanceJednání s ministerstvem financí o podpoře státního rozpočtu

Jednání s ministerstvem financí o podpoře státního rozpočtu

Straně SaS překáží rekordní deficit a chybějící výdajové limity.

Poslanci Národní rady za opoziční stranu SaS se nezúčastní jednání k návrhu zákona o státním rozpočtu na příští rok navrženém státním tajemníkem ministerstva financí Marcelem Klimekem.

Ve vyjádření zveřejněném na sociální síti to řekl předseda SaS Richard Sulík.

SaS návrh rozpočtu podle Sulíka v parlamentu v současné podobě nepodpoří. „Jednání se nezúčastníme a státní rozpočet nepodpoříme,“ řekl Sulík.

Sulíkovi chybí výdajové limity
SaS překáží rekordní deficit na úrovni 7,9 miliardy eur (6,44 procenta hrubého domácího produktu), ale také chybějící výdajové limity.

„Už v dubnu jsme přijali zákon, že výdajové limity budou ve státním rozpočtu a najednou tam nejsou,“ upozornil Sulík.

Za nesplnění tohoto bodu podle něj hrozí, že nám Evropská komise zkrátí nebo zastaví platby z plánu obnovy. Liberálům překáží i balík 3,5 miliardy eur, kterým bude disponovat ministr financí Igor Matovič (OLANO).

Ministerstvo reaguje pozdě
Sulík dodal, že pokud byla vůle jednat, mělo ji ministerstvo využít během léta. Namísto ochoty a jednání se podle Sulíka strana SaS dočkala pouze urážek.

Setkání se mělo uskutečnit ve čtvrtek 10. listopadu ve 14:00 na ministerstvu financí. Resort pozvánky doručil do podatelny parlamentu a tvrdil, že je připraven zodpovědět všechny otázky a vysvětlit případné nejasnosti v souvislosti s návrhem rozpočtu.

„Ministerstvo financí SR má zájem o věcnou a odbornou diskusi, ale ne přes odkazy v médiích, ale za jedním stolem,“ konstatoval resort.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek