19.4 C
Brno
Pátek, 21 června, 2024
- Reklama -časopis
DomůAktualityZákazníci Applu si na nový iPhone 14 Pro a 14 Max počkají...

Zákazníci Applu si na nový iPhone 14 Pro a 14 Max počkají déle

Dodání nových modelů se kvůli karanténám v Číně zpozdí.

Zákazníci americké společnosti Apple si na nové modely chytrých telefonů iPhone 14 Pro a 14 Max počkají déle.

Firma uvedla, že za to mohou přísná pandemická opatření v čínském městě Čeng-čou, kde se tyto modely vyrábějí. O kolik se dodávky zpozdí, ale firma neupřesnila, informovala agentura AP.

Úřady ve městě Čeng-čou vyhlásily pandemická omezení a uzávěry minulý týden ve středu, a to na sedm dní.

Ve městě je závod společnosti Foxconn, kde se telefony americké společnosti Apple vyrábějí. Některé případy covidu se potvrdily i v továrně, kde pracuje více než 200 tisíc lidí.

„Závod nyní vyrábí s výrazně sníženou kapacitou,“ oznámila americká společnost, která proto očekává nižší odbyt iPhonů 14 Pro a 14 Max, jejichž prodej začal v září. Apple tvrdí, že spolupracuje s dodavateli na rychlé obnově běžné úrovně výroby.

Několik případů infekce se potvrdilo také v závodě, kde se mobily americké společnosti vyrábějí. Pro obavy z nákazy i tvrdých karanténních opatření tak část zaměstnanců z této velké fabriky odešla.

Foxconn zahájil nábor zaměstnanců, uvedla stanice BBC. Dělníkům, kteří se vrátí do fabriky, společnost slibuje jednorázový bonus 500 jüanů a zvýšení hodinové mzdy.

Apple zasáhly problémy s dodávkami mobilů ve čtvrtém čtvrtletí, kdy se většinou prodej zvyšuje. Foxconn proto informoval, že přehodnocuje výhled hospodaření na poslední čtvrtletí letošního roku.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek